Môže sa stať, že budete príčinou zdravotných problémov svojich detí | Dieťa.sk - Váš sprievodca svetom tehotenstva a rodičovstva

Môže sa stať, že budete príčinou zdravotných problémov svojich detí

Môže sa stať, že budete príčinou zdravotných problémov svojich detí

Samozrejme, že by ste za svoje dieťa položili život. No ste ochotní preň žiť zdravo?

Mnohí z nás vedia, že vhodná strava napomáha celkovému zdraviu. Tušíme, že pohyb v kombinácii s adekvátnou stravou nám zabezpečí nielen lepší pocit, ale aj fyzickú prosperitu celému organizmu. Cvičenie a pohyb celkovo dodáva nášmu telu a vnútorným orgánom kyslík, ktorý zabraňuje napríklad degenerácii buniek a tým rapídnemu poklesu inteligenčného kvocientu. Túto informáciu som vedela, ako aj väčšina inteligentných osôb. Tušila som, že strava má obrovský podiel na tom, v akom stave je náš organizmus, ako sa cítime a k akým chorobám sme náchylní. V posledných mesiacoch však prekvapene zisťujem, že strava zohráva najdôležitejšiu úlohu pre naše zdravie.

Tráviaci systém je druhý mozog, určuje, ako sa cítime a ak nie je v poriadku, rozvíjajú sa nám rôzne choroby. I ja som bola človekom, ktorý trpel autoimunitnými chorobami, s ktorými mi (prekvapivo) moderná medicína nevedela pomôcť. Príznaky „len“ udržiavala v norme, aby sa s problémom dalo žiť. Až príliš neskoro som zistila, že strava je gro všetkého – skutočne VŠETKÉHO, celého nášho zdravia. Na mesiac som vysadila všetky cukry (sacharidy), nejedla som žiadne sladkosti, ryžu, zemiaky, cestoviny, pečivo, vzdala som sa mliečnych výrobkov (laktóza = mliečny cukor) a dávala som si pozor aj na cukry v ovocí a zelenine. Zvýšila som príjem proteínu a tukov.

Výsledok mi doslova vyrazil dych. V priebehu 4 dní zmizli moje problémy, ktoré som riešila s lekármi viac ako 15 rokov. Bolesti kĺbov zmizli. Hormóny sú v harmónii. A psychika, ktorú som kvôli hormónom (a nevhodným potravinám, ktoré som dávala do čriev) mala nesmierne rozladenú, sa upokojila – som pokojná, nič ma nerozhádže, nepotrebujem kávu ani iný stimulant, aby som dokázala celý deň fungovať a pracovať. Svojím experimentom som dostala priestor postupne pridávať potraviny a identifikovať tie, ktoré mi spúšťajú autoimunitné príznaky.

Chcem poznamenať, že týmto článkom nepropagujem hazardovanie so zdravím – v priebehu absencie cukrov som si dávala pozor na vitamíny, minerály, starostlivo som monitorovala svoj zdravotný stav. Tiež nepropagujem jediný druh jedálneho lístka – pre niekoho je vhodná vegetariánska strava, pre iného strava bohatá na proteín, pre iných zase živočíšna. Zdravie je pre mňa prvoradé. Taktiež nepropagujem, aby ste sa v prípade zdravotných problémov neobracali na lekára. Chcem však, aby tieto riadky slúžili na zamyslenie – váš postoj k vlastnému zdraviu preberú vaše deti. A pretože každý rodič chce, aby jeho deti boli zdravé, pýtam sa ešte raz – pre svoje deti by sme položili život, ale sme ochotní pre ne žiť zdravo?

Mgr. Mária Hanúsková
94. časť seriálu Môže sa stať…
Foto pixabay.com

Seriál Môže sa stať…
Detský svet je vnímavý a plný očakávaní. Dospelí, hlavne rodičia, sú pre deti radcami a vzormi. Deti pozorujú ich správanie a vedome či nevedome ho opakujú. Nie je prekvapením, že na tom, akú budú mať deti budúcnosť, ako sa budú cítiť, čo si budú myslieť, na akej úrovni budú mať sebavedomie a sebaúctu, budú mať najväčší podiel ich rodičia. To rodičia majú moc ovplyvniť svoje dieťa. Budete prekvapení, že aj tá najmenšia a pre dospelých možno najnepodstatnejšia reakcia alebo veta môže dieťaťu zmeniť život. Seriál Môže sa stať, opisuje situácie/reakcie/vety rodičov a ich možný dopad na budúcnosť, sebadôveru a sebapoňatie detí.

 

 

ZAUJALI VÁS NAŠE ČLÁNKY?
Podporiť nás môžete predplatením časopisu Dieťa tu alebo kúpou časopisu Dieťa vo voľnom predaji.

O autorovi

Podobné články

0 komentárov

Zatiaľ bez komentára!

Môžete byť prvý, kto komentuje tento článok